Werner Skaug

63

Another brick in the Wall

Steve McVey: "Først når du har blitt som oss skal vi slutte å fordømme deg!" Dette utsagnet er en parodi på menigheten. Det samme kan sies om samfunnet forøvrig. Vær som oss, ellers er du unormal. Flokkmentalitet!

Publisert: 27. sep 2013

Jeg er for tiden i prat med en satanist. Han sier at jeg er et sjeldent medlem i min stamme. Han har vært kristen i 20 år. Han tror delvis fortsatt. Men heller også mot satanismen som er særdeles individualistisk. De har ikke mye til overs for flokkmentalitet.

Hvordan er menigheten? Den er slik McVey tøyser med i sitt utsagn. Men det bærer en alvorlig mine dette utsagnet. Er du slik Pink Floy synger i sangen "The Wall"? Er det slik pastoren din forventer at du skal være? Velger du å bøye av for gruppepresset? 

WWJD? What Would Jesus Do? Det er én ting Jesus skal ha - han bøyde ikke av for presset om komformitet. Men det er hva menigheten anno 2013 er; si hva alle vil at du skal si, så ordner nok alt seg. Men du kveler deg selv. Du dør innvendig.

Hvor er reformatoren i deg? Enten du er en troende eller ikke? Vil du følge gruppepresset eller være tro mot deg selv? Du avgjør selv om du vil være en murstein i en vegg. Og ja, det finnes et faktisk kompromiss - man kan føye samfunnet samtidig som man er tro mot seg selv.

Jesus - den største fritenker ever! Vil du følge Jesus og være tro mot ham - eller mengden? Mon tro om ikke Pink Floyd var inspirert av høyere makter da de skrev denne sangen.

:)

Kommentar #1

Werner Skaug

63 innlegg  1187 kommentarer

Her er sangen som Gud inspirerte!

Publisert rundt 8 år siden
Kommentar #2

Anne Jensen

36 innlegg  4891 kommentarer

Eller

Publisert rundt 8 år siden
Werner Skaug. Gå til den siterte teksten.
Steve McVey: "Først når du har blitt som oss skal vi slutte å fordømme deg!" Dette utsagnet er en parodi på menigheten

"Vi kjenner Veien, Sannheten og Livet. Ingen kommer til Faderen, uten gjennom oss".

 

Kommentar #3

Werner Skaug

63 innlegg  1187 kommentarer

Publisert rundt 8 år siden
Anne Jensen. Gå til den siterte teksten.
"Vi kjenner Veien, Sannheten og Livet. Ingen kommer til Faderen, uten gjennom oss".

Genialt omskrevet! Du har skjønt det, @nne!

:)

Kommentar #4

Werner Skaug

63 innlegg  1187 kommentarer

En sang til inspirasjon!

Publisert rundt 8 år siden

"Til frihet har Kristus firgjort oss!" - Paulus

http://www.youtube.com/watch?v=ITWXnzcQFV4

Mest leste siste måned

Lesetips

Les flere

Siste innlegg

Les flere